Masaże
Masaż to jeden z najdoskonalszych kosmetyków. Odpręża, uwalnia od bólu i bezsenności, uspokoja, lub gdy trzeba pobudza.
Stosując techniki klasyczne, wykwalifikowane masażystki przyniosą ulgę Państwa zmęczonym i napiętym mięśniom, poprawią wygląd skóry i sprawność mięśni, zwalczą celulit, zapewnią relaks i poprawią samopoczucie.
W naszej ofercie znajdą Państwo kilka rodzajów masażu.
Ogólne wskazania do masażu:
- wady postawy,
- bóle kręgosłupa i stawów różnego pochodzenia,
- stany pooperacyjne narządu ruchu,
- choroby reumatyczne,
- przewlekłe stany zapalne stawów, mięśni i ścięgien,
- choroby kości i stawów z przykurczami,
- stany po złamaniach, stłuczeniach, skręceniach, zwichnięciach,
- astma oskrzelowa w okresie międzynapadowym,
- porażenia nerwów obwodowych,
- niedowłady mięśni,
- przewlekłe zapalenia nerwów i splotów nerwowych,
- zaniki i osłabienia mięśni,
- niewydolność krążenia obwodowego,
- przewlekłe zaparcia,
- powysiłkowe zmęczenie mięśni,
- zwiotczenie skóry i mięśni,
- blizny,
- żylaki bez zmian skórnych,
- nadwaga,
- usuwanie obrzęków,
- cellulitis,
- ogólne przemęczenie, stres.
Ogólne przeciwwskazania do masażu:
- ostre stany zapalne,
- podwyższona temperatura ciała,
-zmiany ropne i zapalne na skórze chorego,
- nowotwory,
- zapalenie żył, duże żylaki i tętniaki,
- czynna gruźlica,
- zaawansowana choroba nadciśnieniowa, krwotoki i skłonności do ich występowania,
- niewyrównane wady serca,
- choroby zakaźne,
- przerwanie ciągłości skóry w miejscu masażu,
- ciąża patologiczna,
- choroby wrzodowe z krwawieniem.
Masaże lecznicze- ukierunkowane
1. Masaż klasyczny to zespół rękoczynów, wykonywanych rękami masażysty, stosowanych w ściśle określonej kolejności, które wywierają wpływ na organizm człowieka, powodując wystąpienie spodziewanych reakcji w tkankach i narządach. Masaż klasyczny przyspiesza przemianę materii, powoduje szybsze usuwanie produktów przemiany materii z mięśni, zwiększa dopływ substancji odżywczych do mięśni, powoduje wzrost przepływu krwi w obwodowych częściach ciała. Poprawa trofiki tkanek otaczających kręgosłup pozwalana lepsze jego funkcjonowanie w ciągu dnia i utrzymanie go w prawidłowej pozycji.
2. Masaż segmentarny to zespół technik, wykonywanych rękami masażysty, które stosuje się w celu świadomego oddziaływania odruchowego na wszystkie tkanki i ich zmiany chorobowe. Głównym założeniem masażu segmentalnego jest opracowanie każdej zmiany chorobowej z zastosowaniem odpowiednio dobranych technik i kolejności usuwania zmian odruchowych w tkankach.
3. Masaż limfatyczny - ma na celu usprawnienie krążenia limfy a tym samym zapobiega powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem. W efekcie jego stosowania osiągamy m.in. poprawę warunków do produkcji limfocytów, transportu wody i soli mineralnych do komórek, co prowadzi do zwalczania bakterii likwidacji obrzęków zastoinowych, wysięków limfatycznych, cellulitu, skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków. Działa również oczyszczająco na cały organizm, usuwa zbędne produkty przemiany materii.
4. Masaż izometryczny - to masaż wykonywany na izometrycznie napiętych mięśniach z zastosowaniem silnie działających technik w ściśle określonych czasowo i sekwencyjnie powtarzanych seriach. .
5. Masaż centryfugalny masaż stawowy poprawiający trofikę i przyspieszający gojenie się kontuzji i uszkodzeń okołostawowych.
6. Refleksoterapia stóp jest to metoda leczniczego masażu stóp, w której stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe na stopach, odpowiadające poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.
7. Specjalistyczny masaż dla kobiet w ciąży to zabieg łagodzący dolegliwości bólowe w okolicach przeciążonych jak barki, kark i szyja, kręgosłup (szczególnie z odcinek lędźwiowo-krzyżowy) i kończyny dolne, które mogą pojawić się już na początku drugiego trymestru na skutek działania hormonów. Odpowiednie masowanie konkretnych miejsc na ciele powoduje rozluźnienie napiętych mięśni, wzmocnienie aparatu torebkowo- więzadłowego, pobudzenie mikrokrążenia i pracy układu limfatycznego a co za tym idzie zmniejszenie obrzęków i relaksację ciała. Dodatkowo masaż uelastycznia i pielęgnuje skórę przez co zapobiega rozstępom.
Przeciwwskazania:
ˇ Pierwszy i drugi miesiąc ciąży,
ˇ Choroby układu sercowo-naczyniowego,
ˇ Cukrzyca ciężarnych,
ˇ Zapalenie trzustki,
ˇ Kłębuszkowe i odmiedniczkowe zapalenie nerek,
ˇ Ostra niewydolność nerek,
ˇ Kamica nerkowa i nefropatia cukrzycowa,
ˇ Gestozy,
ˇ Niedokrwistości,
ˇ Skaza krwotoczna naczyniowa, osoczowa i płytkowa,
ˇ Białaczka,
ˇ Nadczynność i niedoczynność gruczołu tarczowego i przytarczycznych,
ˇ Nieprawidłowy przebieg ciąży - zaburzenia rozwoju płodu,
ˇ Dziewiąty miesiąc ciąży,
ˇ Nieprawidłowy przebieg ciąży.
Masaże relaksacyjne
1. Masaż relaksacyjny z aromaterapią - celem tego masażu jest poprawa napięcia nerwowo-mięśniowego i psychicznego dający odprężenie i rozluźnienie a przez to przywrócenie równowagi psycho-fizycznej. Masaż ten zalecany jest szczególnie w stanach przeciążenia fizycznego, psychicznego i w sytuacjach narażenia na stres. Delikatne, powolne ruchy łagodzą napięcie mięśniowe, podnoszą poziom endorfin w organiźmie, co sprawia, że po masażu ma się uczucie głębokiego relaxu i wyciszenia.
2. Masaż energetyzująco-rozluźniający Lomi-Lomi Nui - jest masażem, który przekazuje jedyne w swoim rodzaju uczucie zadowolenia, błogości i pełnego rozluźnienia. Charakterystyczną cechą tego masażu jest masowanie przedramionami gorącymi zapachowymi olejami, hawajska praca na stawach przy brzmieniu hawajskiej muzyki i blasku świec. Wykonywanie tanecznych, mocnych ale pełnych gracji ruchów daje pełen harmonii i piękna stan odprężenia. Lomi jest hawajskim słowem określającym masaż a w dosłownym tłumaczeniu oznacza uciskanie, ugniatanie i dotyk "aksamitna łapą zadowolonego kota". Powtórzenie słowa Lomi wzmacnia jego znaczenie, podkreśla jego wyjątkowość. Zalecany jest na ból duszy i dolegliwości ciała, dla zmiany negatywnych wzorców i przekonań, dla odstresowania, przywrócenia harmonii oraz równowagi emocjonalnej, dla odzyskania energii i radości życia.
3. Masaż gorącymi kamieniami - to połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury. Przyjemne odczuwalne ciepło daje efekt niesamowitego odprężenia, relaksu, wewnętrznej równowagi, rozluźnienia mięśni i pobudzenia krążenia. Zalecany jest osobom narażonym na stres, niespokojnym, przygnębionym z napięciami mięśniowymi. Działa on bardzo kojąco na zmysły, rozluźnia, pobudza mikro-krążenie krwi, likwiduje stres i niepokój, poprawia pracę narządów wewnętrznych, dostarcza siły i odporności.
4. Masaż we dwoje- do wyboru 2 masaże relaksacyjne z oferty.
ZABIEGI MODELUJĄCE SYLWETKĘ
1. Masaż wspomagający odchudzanie i zmniejszający cellulit to silny masaż, mający na celu rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, dzięki czemu poprawia się przemiana materii i zwiększa się usuwanie toksyn z organizmu. Masaż może być niekiedy nieprzyjemny dla osoby masowanej ze względu na uczucie występującego bólu przy stosowaniu technik z dużą siłą. Do tego rodzaju masażu używa się kremów zawierających substancje stymulujące metabolizm komórek, likwidujące tkankę tłuszczową oraz ułatwiające usuwanie toksyn i nadmiaru wody. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety. Masaż wykonywany może być ręcznie lub przy użyciu gumowej bańki chińskiej. Masaż gumowymi bańkami jest odmianą terapii podciśnieniowej i odwrotnością terapii uciskowej. Podstawę jej działania stanowi wytworzenie podciśnienia we wnętrzu bańki oraz zassanie skóry i tkanki podskórnej do jej wnętrza. W masażu bańkami mamy do czynienia z dwojakiego rodzaju oddziaływaniem: mechanicznym i odruchowym. Ze względu na silne działanie odruchowe, czas trwania masażu nie może przekraczać 30 minut.
Wskazania:
-ujędrnienie skóry,
-ujędrnienie mięśni pośladków,
-redukcja cellulitu,
-udrożnienie krążenia krwi,
-oczyszczenie organizmu ze zbędnych toksyn,
-stres, zmęczenie,
- schorzenia stawów,
- bóle mięśniowe,
- terapia punktów spustowych.
Przeciwwskazania:
-zaburzenia krzepliwości krwi,
-wylewy podskórne, żylaki, popękane naczynka krwionośne,
- nadciśnienie tętnicze,
-nowotwory,
-kamica nerkowa i wątrobowa,
- u osób szczupłych i u dzieci nie stosować baniek w okolicach wyrostków kostnych, kręgosłupa, sutków, koniuszka serca, żołądka oraz jamy brzusznej.
2. Masaż twarzy to masaż stosowany przede wszystkim w celach profilaktyczno-pielęgnacyjnych. Podtrzymuje elastyczność mięśni i skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek, relaksuje, ujędrnia.
3. Zabiegi na twarz i ciało (maski, peelingi, body wrapping)- z wykorzystaniem głównie preparatów ujędrniających i antycellulitowych, mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej oraz cellulit, poprawę kondycji skóry i dostarczenie jej niezbędnych składników odżywczych.